Töövaldkonnad

NOORTETÖÖ

EELK Laste- ja Noorsootöö Ühendus tegeleb aktiivselt noortetöö arendamise ja korraldamisega. Meie põhilised tegevused on koolituste ja ürituste korraldamised. Soovime olla kogudustele toeks noortetöö tegemisel. Võimalusel varustame noortejuhte ka materjalidega.

LNÜ kõige suurem üritus on iga-aastane üle-Eestiline Kristlik Noortefestival Järgmine Peatus e. JäPe. Festivali külastab 150-200 noort. Tegemist on festivaliga, mis annab noortele võimaluse olla koos teiste kristlastega ja pakkuda neile ka head muusikat ja vaba aja veetmise võimalust. Festivali koduleht: www.jape.ee

Noortejuhtidele korraldab LNÜ aastas kaks korda seminare, mis toovad kokku noortejuhid üle Eesti. Praeguseks on seminaride “koduks” saanud Rannamõisa kogudusemaja kuid neid on toimunud ka mujal – Kosel, Talus ja Nissis. Seminari info on üleval tegemiste all.

LASTETÖÖ

EELK Laste- ja Noorsootöö ühendus tegeleb ka üle-Eestiliselt lastetöö kujundamisega. Koolitatakse lastetöö tegijaid ning võimalusel antakse välja metoodilist materjali, mida lastetöö tegijad saavad kasutada.

Iga-aastaselt toimub lastetöö tegijatele suvepäevad, kus saab koos töökaaslastega lõbusalt aega veeta ning ka üksteiselt õppida. Lastetöö tegijad saavad jagada omi kogemusi teiste õpetajatega ning kuulda ka teiste lugusi. Alati õpitakse ka midagi uut, mida endaga kaasa võtta. Lastetöö tegijate seminarid on taaselustatud traditsioon. Varasemalt on pühapäevakooli õpetajate suveseminarid toimunud pikka aega, kuid vahepeal jäid need seisma. 2013 aastal taastati need laagrid lastetöö tegijatele.

EELK LNÜ annab välja ka lastele mõeldud ilukirjandust. Nii omaloomingut kui ka tõlgitud raamatuid. Raamatute nimekiri on materjalide lehel üleval.